LED profil KLUŚ PDS-T neanodizovaný - C2057

Kód: C2057-1
Neohodnotené
Značka: KLUŚ
od 6,74 € / ks od 5,62 € bez DPH

Zvoľte variant

KLUS-OFFICIAL DISTRIBUTOR

Detailné informácie

Dĺžka: 1m
Skladom | C2057-1
Môžeme doručiť do: 30.9.2021
6,74 € / ks
5,62 € bez DPH
Dĺžka: 2m
Skladom | C2057-2
Môžeme doručiť do: 30.9.2021
13,51 € / ks
11,26 € bez DPH
Dĺžka: 3m
Skladom | C2057-3
Môžeme doručiť do: 30.9.2021
20,17 € / ks
16,81 € bez DPH

Podrobný popis

Popis

Stropná lišta na LED pásik KLUS PDS-T je obľúbená pre svoj minimalistický dizajn, kedy je viditeľná len svetelná línia bez akéhokoľvek rámčeka či ohraničenia. LED profil slúži na montáž do sadrokartónových stropov a podhľadov. V sadrokartóne tvorí tenké a dlhé svetelné línie vrátane možnosti uhlového kríženia a rohových spojov. Pri výrobe dlhých svetelných liniek medzi sadrokartónom a voľným priestorom možno nadviazať na LED profil PDS-T. Systém týchto dvoch profilov je na to pripravený. Viac informácií nájdete v priloženom videu alebo vo fotogalérii. Na spevnenie narezaných uhlov slúžia vhodné rohové spojovacie prvky. LED profil možno prispôsobiť individuálnym dĺžkam, tvarom i uhlom. Toto líniové osvetlenie v sadrokartóne môže plniť účel hlavného stropného osvetlenia v závislosti na zvolenom príkone LED pásikov. Možno však tiež použiť ako ambientné osvetlenie, a to jednoduchým systémom stmievania pomocou LED ovládača, ktorým celú inštaláciu môžete ľubovoľne vybaviť. LED profil do sadrokartónu je v povrchovej úprave neanodizovaný hliník. Je vhodný na inštaláciu jedného LED pása so šírkou max. 10 mm. Súčasťou dodávky je len hliníková lišta. Difúzor, koncovky a ďalšie montážne príslušenstvo nájdete v súvisiacom tovare.

Stropné lišty pre LED a celé ich príslušenstvo od spoločnosti KLUŚDESIGN je vyrobené v EU. KLUS = 100% kvalita, premyslené riešenia a splnené očakávania. LED svietidlo vyrobené z hliníkovej LED lišty osadené LED pásikom je designové riešenie osvetlenia.

Montáž

Montáž LED profilu PDS-T začína plánovaním. Pred samotnou stavbou sadrokartónového stropu alebo podhľadu je potrebné vziať do úvahy zabudovanie osvetlenia. LED profil PDS-T sa prikladá medzi dve sadrokartónové dosky. Zároveň sa s priloženými doskami spája pomocou bežných skrutiek do SDK. Pri využití bežných sadrokartónových dosiek s hrúbkou 12,5mm dôjde k tomu, že profil PDS-T zapadne do škáry medzi dvoma SDK doskami. Drobný presah profilu nad doskami je určený na dorovnanie montážnymi tmelmi na sadrokartón. Po vybrúsení tmelov a premaľovaní je konečnou fázou vybratie montážneho difúzora TECH-KA, montáž LED pásikov a osadenie pohľadového mliečneho difúzora. Na spojenie viacerých hliníkových LED profilov do jednej línie využijete uhlové alebo rovné spojky. Tie sa zavlečú do príslušnej koľajnice na LED profile a dotiahnu imbusovým kľúčom. Tento typ inštalácie líniového LED osvetlenia do sadrokartónu patrí medzi naše najobľúbenejšie. Zostavenie LED svietidla z hlinkového profilu PDS-T je jednoduché. Záslepky sa nasadzujú zo strany. Difúzor sa do profilu vtlačí. LED pásik je opatrený obojstrannou lepiacou páskou a do LED lišty sa jednoducho nalepí. Napojenie LED pásu a príslušných napájacích káblov odporúčame prevádzať spájkovaním.

Vlastnosti

  • Rozmery LED profilu na jeden LED pásik so šírkou 12mm
  • LED profil je vhodný na svetelné línie bez viditeľných hrán
  • Voliteľné dĺžky 1m, 2m a 3m

Použitie

  • Líniové LED stropné osvetlenie
  • Lineárne LED stropné osvetlenie
  • LED osvetlenie sadrokartónových podhľadov
  • LED osvetlenie sadrokartónových stropov
  • LED osvetlenie terasy
  • LED osvetlenie medziposchodia
  • Osvetlenie z LED profilu PDS-T nahrádza alebo je alternatívou pre: klasické svetlá do sadrokartónu, iné zapustené svetlá do sadrokartónu, bodové svetlá do sadrokartónu, LED stropný panel do sadrokartónu a ďalšie svetlá do podhľadu

Technický výkres

pds-t-technický_výkres

 
 

Dodatočné parametre

Kategória: LED profily do sadrokartónu
Záruka: 2 roky
povrchová úprava: neanodizovaná
počet LED pásikov: 1
spájanie profilov: malý zámok - ZM
šírka profilu: nad 40 mm
výška profilu: do 20 mm
výrobca: KLUŚ
sku kód: C2057
farba: strieborna - neanodizovaná
výška: 16,2 mm
šírka: 52,2 mm
tolerancia dĺžky: ±1%

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: