LED zdroj Mean Well XLG 150W 24V s reguláciou (XLG-150-24-A)

Kód: XLG-150-24-A
Novinka
Neohodnotené
Značka: Mean Well
55,54 € / ks 46,28 € bez DPH
Momentálne nedostupné

Detailné informácie

Podrobný popis

Zdroj MEANWELL XLG-150-24A s výstupným napätím 24V, prúdom 6,25A a výkonom 150W. Pri vývoji tohto zdroja boli brané do úvahy okolnosti ako je rastúci tlak na pomer výkonu a pri zachovaní kompaktných rozmerov LED zdroja, vysoká účinnosť, spoľahlivosť, bezúdržbovosť a plnenie aktuálnych bezpečnostných noriem. Napájací zdroj rady XLG patrí medzi prelomový produkt. Z teórie zdrojov sú známe zdroje napätia (CV – Constant Voltage) a prúdu (CC – Constant Current). Zdroj Men Well XLG je schopný pracovať ako v prúdovom, tak v napäťovom režime (CV+CC) a je označovaný ako zdroj koncepcie CP (CV - Constant Power). Pokročilá elektronika zdroja sama rozpozná požiadavky pre napájanie zariadenia na výstupe. Preto môžu byť použité pre LED pásky napäťové aj LED pásky/čipy prúdové. Zdroj pracuje na výstupe s menovitým napätím 24V a menovitým prúdom 6,25A, ktorý je možné nastaviť/obmedziť v rozsahu 3,2-6,25A pomocou interného potenciometra. LED zdroj XLG má zvýšenú ochranu proti vlhkosti a vode, preto je možné ho využiť na montážne osvetlenia v interiéri alebo vonkajších priestoroch. LED zdroj 24V série XLG ponúka ochranu napájacích káblov dvojitou izoláciou. Je možné ho použiť na priamu montáž na horľavé materiály ako je drevo, MDF dosky a ďalšie stolárske prvky. Najmä vďaka týmto vlastnostiam odporúčame tieto LED zdroje na osvetlenie LED pásky v nábytku. Elektronika LED zdroja zabezpečí ochranu proti skratu, preťaženiu a príliš veľkej prevádzkovej teplote. Zdroj pre LED pásik je zaliaty v hliníkovom kryte a spĺňa triedu krytia IP67. Je možné ho preto použiť ako interiéru tak na napájanie LED pásky vo vonkajších priestoroch. Chladenie LED zdroja je pasívne, vďaka tomu je napájanie LED pásikov úplne tiché. Trafo pre LED pásik sa vyznačuje vysokou účinnosťou a efektivitou prevádzky.

A - verzia LED zdroja s potenciometrom umožňuje nastaviť výstupné napätie a konštantný prúd v tolerancii ±15%

Montáž

Na montáž LED zdroja využijete prívodný kábel, WAGO svorky alebo prepojky a napájací kábel pre LED pásik. Vodeodolný LED zdroj 24V má na oboch koncoch vyvedené vodiče, ktoré sú chránené izoláciou. Montáž by mala vykonávať odborne spôsobilá osoba.

Vlastnosti 

 • Pasívne chladenie LED zdroja - prevádzka je úplne tichá
 • MM - schválenie pre použitie v nábytku
 • Vysoká efektivita a účinnosť prevádzky zdrojov série XLG až 95% 
 • Životnosť zdroja viac než 50 000 prevádzkových hodín
 • Ochrany: proti skratu, prepätiu 6/4 kV a preťaženiu
 • Trieda krytia IP67
 • Ochrana SELV
 • CE, ROHS a REACH
 • Prevádzka možná podľa noriem EN61000-4-2, EN61000-4-3, EN61000-4-4, EN61000-4-5, EN61000-4-6, EN61000-4-8

Použitie

 • Zdroj pre LED pásik
 • Trafo pre LED pásik
 • Trafo pre LED osvetlenie

Upozornenie

Tento 24V spínaný zdroj odporúčame na použitie spolu s LED ovládačmi pre stmievanie LED pásikov.

Pri trvalej prevádzke spínaných zdrojov je maximálne odporúčané zaťaženie min. o 20% menšie, než je hodnota zdroja. Pokiaľ je zdroj 24V použitý v komerčných, či verejných priestoroch, odporúčame pre bezproblémovú a bezporuchovú prevádzku rezervu min. 30% na zachovanie čo najdlhšej životnosti zdroja. Pokiaľ si nie ste istí, ako určiť potrebný výkon zdroja, využite k tomu náš návod na výpočet sily zdroja.

Technický výkres

XLG-150-24A_tech

Dodatočné parametre

Kategória: 24V - LED zdroje vodotesné
Záruka: 5 let
IP krytie: ≥ IP65
rada: XLG
spôsob pripojenia vodičov: na káble
výstupné napätie: 24 V
výstupný výkon: ≤ 200 W
výrobca: Mean Well
výstupný výkon: 150W
rozmery (d/š/v): 180 x 63 x 35,5mm
vstupné napätie: 100 - 305V / 47 - 63Hz
výstupné napätie: 24V (16,8 - 24V regulácia)
krytie: IP65
maximálne prúdové zaťaženie: 6,25A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie