Matné LED difúzory a mrazené krytky

Matné LED difúzory a mrazené (frosted) krytky sú plastové polykarbonátové výlisky, ktoré boli špeciálne navrhnuté a vyrobené pre LED profily alebo LED lišty. Spoločne tvoria ucelený, kompaktný a vysoko dizajnový celok, ktorý slúži na výrobu svietidiel.

Matné LED difúzory a mrazené krytky sa používajú na ochranu alebo rovnomerné rozptýlenie ostrého svetla z LED diód, ktoré je typické pre LED pásiky. Majú najlepšie svetelné a optické vlastnosti. Využívajú sa na výrobu svietidiel, kde je potrebné dosiahnuť príjemné a jemné osvetlenie osvetlenie pri zachovaní veľkej priepustnosti svetla cez LED difúzor. Matné LED difúzory a mrazené krytky LED pásika je možné ich jednoducho kombinovať s rôznymi LED profilmi a svetelnými zdrojmi, čo umožňuje veľkú flexibilitu a variabilitu v dizajne a inštalácii LED osvetlenia.

Spoločnosť KLUŚ navrhuje a vyrába matné difúzory najvyššej kvality. Pri návrhu a vývoji dbali technickí dizajnéri spoločnosti KLUŚ, aby ich funkčnosť, továrenské spracovanie a produktový dizajn tvoril harmonický celok. Objavte matné difúzory pre LED pásiky v najväčšej produktovej ponuke, minimalistickom dizajne a mimoriadnej technickej kvalite.

#showmore#

Aké charakteristické vlastnosti prinášajú matné alebo frosted LED difúzory KLUŚ?

LED difúzory matné alebo ak chcete frosted ponúkajú najlepší kompromis medzi jemnou difúziou a vysokou priepustnosťou svetla – približne 85%. LED pásiky v kombinácii s matnými difúzormi dokážu vo vhodnej kombinácii úplne eliminovať efekt viditeľných bodov LED diód. V našej ponuke nájdete rôzne modely matných difúzorov s rozdielnymi vlastnosťami. Spomenieme aspoň niektoré:

 • Matné difúzory MUN - obojstranná odolnosť proti UV žiareniu, zvýšená protipožiarna odolnosť, zvýšená mechanická odolnosť
 • Matné difúzory S-SATYNA - s funkciou optickej šošovky. Zaostrujú a zosilňujú výkon zdroja osvetlenia
 • Matné difúzory G-L + G-K - zvýšená odolnosť proti UV žiareniu, priepustnosť svetla až 88%

Aké ponúkame tvary a prierezy pre LED difúzory matné?

Matné LED difúzory najrôznejších optických a svetelných vlastností sú v našej produktovej ponuke zastúpené týmito tvarmi:

 • Ploché
 • Hranaté
 • Zaoblené
 • Polguľaté

Akými špecifickými vlastnosťami sa môžu vyznačovať naše matné LED difúzory?

Spoločnosť KLUŚ využíva pre svoje matné a frosted LED difúzory najlepšie zmesi polykarbonátov. Ich skvelé svetelné, optické a mechanické vlastnosti sú zaručené výrobou v EÚ. KLUŚ uplatňuje systémy manažérstva kvality ISO 9001: 2015-10. Pokročilé technické dizajnérstvo a moderné technológie spracovania nám umožňujú ponúknuť pre LED difúzory špecifické funkcie a vlastnosti. V mnohých prípadoch sa jedná o úplne unikátne charakteristické výrobky. Nižšie uvádzame niektoré výrazné špecifiká našich produktov:

 • Obojstranná odolnosť proti UV žiareniu - tieto LED difúzory sú vhodné do všetkých poveternostných podmienok
 • Zvýšená protipožiarna odolnosť podporená certifikátmi
 • Optické zaostrovacie vlastnosti s koncentráciou výkonu svetelného zdroja

Matné krytky na LED pásiky ponúkame v dĺžkach:

 • 1m (± 1%)
 • 2m (± 1%)
 • 3m (± 1%)

Matné alebo mrazené LED difúzory, aký je medzi nimi nejaký rozdiel?

Odpoveď je jednoduchá. V produktovej ponuke spoločnosti KLUŚ nehľadajte medzi oboma produktmi rozdiel. Ide iba o názvoslovie, ktoré každý technik, alebo pokročilý laik používa iným spôsobom. Matné, mrazené alebo froted LED difúzory sú totožné produkty, rovnakých svetelných a optických vlastností.

8 položiek celkom
LED difuzor KLUŚ PIKO-7R matný
od 1,90 € bez DPH
od 2,28 €
+ ďalšie
Kód: B17164T_1
Zaoblený LED difúzor matný KLUŚ LENSO-11
od 7,51 € bez DPH
od 9,01 €
+ ďalšie
Kód: B17202T_1
B17152FPH
od 14,47 € bez DPH
od 17,36 €
+ ďalšie
Kód: B17152T_1
LED difúzor KLUŚ MUN-22 matný
Doprodej
od 6,24 € bez DPH
od 7,49 €
+ ďalšie
Kód: B17042F_1
LED difúzor KLUŚ G-22S matný
od 8,59 € bez DPH
od 10,31 €
+ ďalšie
Kód: B17013T_1
Polguľatý LED difúzor matný KLUŚ G-22R
od 8,59 € bez DPH
od 10,31 €
+ ďalšie
Kód: B17006T_1
Hranatý LED difúzor matný KLUŚ KIDES-DUO-33S
od 11,76 € bez DPH
od 14,11 €
+ ďalšie
Kód: B17131T_1
Matný LED difúzor KLUŚ SZER
od 16,91 € bez DPH
od 20,29 €
+ ďalšie
Kód: B17081M_1