LED profily na schody a schodové hrany

LED profily na schody sú skvelým spôsobom, sú moderným spôsobom osvetlenia schodiska alebo podsvietenia schodov. Sú navrhnuté predovšetkým ako schodové hrany tak a umožňujú používateľom bezpečne a ľahko prechádzať po schodoch aj za zhoršených svetelných podmienok. Prináša inovatívne možnosti výroby osvetlenia schodiska LED pásiky pomocou lineárnych svietidiel polygonálneho tvaru v minimalistickom štýle. Architektom, investorom aj individuálnym klientom naše hliníkové LED lišty na schody prinášajú voľnosť v návrhu a realizácii osvetlenia schodov a schodiska. Objavte nášľapné schodové LED lišty a profily v najväčšej produktovej ponuke.

schodova-lista kopieosvetleni-schodu kopieschodistove-svetlo kopieosvetleni-schodiste kopie

V našom technickom oddelení rozlišujeme produkty pre osvetlenie schodu a schodiská na subtílne schodové LED lišty, ktoré slúžia na účely dekoratívneho osvetlenia a LED profily na schody, ktoré sú naopak robustnými hliníkovými výrobkami pre dva viac LED pásikov s možnosťou dosiahnutia veľkého svetelného výkonu.

#showmore#

Schodiskové profily na LED pásiky spoločnosti KLUŚ sú produkty najvyššej technickej kvality. Technickí dizajnéri spoločnosti KLUŚ dbali od prvotného návrhu na vysokú modularitu, flexibilitu a jednoduchosť montáže. Profily a schodové LED lišty spoločnosti KLUŚ ponúkajú mnohokrát jedinečné a inovatívne riešenia pri výrobe osvetlenia schodiska LED pásiky a podsvietené schody.

Prečo sú lišty a profily pre LED pásiky na schody KLUŚ mimoriadnym prvkom osvetlenia?

Prináša riešenie osvetlenia schodiska tam kde bežné svietidlá nevyhovujú a to ako z pohľadu ich veľkosti, dizajnu alebo funkčným parametrom. LED profily na schody nahradia av mnohých prípadoch tiež predbehnú svojimi technickými možnosťami klasické konvenčné svietidlá. Profily pre LED pásiky na schody môžu slúžiť na účely dekoratívneho osvetlenia alebo sa môžu stať funkčným prvkom v komerčných prevádzkach, kde je nevyhnutné, aby bola zachovaná vysoká miera bezpečnosti pri pohybe osôb na schodisku aj za zhoršených osvetlených podmienok. Schodové LED profily alebo lišty sú minimalistickým štýlom osvetlenia s použitím moderných technológií ako sú LED pásiky, LED zdroje a prípadne aj LED ovládače.

Prečo sú naše schodové profily pre LED pásiky mimoriadne kvalitné?

Spoločnosť KLUŚ prevádzkuje systémy manažérstva kvality ISO 9001: 2015-10. Rovnako sa riadime nastavenými EKO pravidlami. Komponenty a profily pre LED osvetlenie schodiska prechádzajú dôkladným vývojom. Použité materiály sú prvotriednej kvality. Návrh a výroba produktov KLUŚ prebieha výhradne v EÚ.

Na aké účely sú LED profily na schody vhodné?

Osvetlenie hrany schodu môže byť bezpečnostným prvkom, ktorý zlepšuje orientáciu osôb v priestore za šera alebo tmy. Schodový profil opatrený protišmykovou gumou ďalej zlepšuje pohyb a bezpečnosť osôb pri pohybe na schodoch. Podsvietenie schodov pomocou schodovej hrany je elegantným, moderným a vyhľadávaným prvkom osvetlenia. Schodové profily sú vhodné na osvetlenie schodiska v rezidenčných aj komerčných projektoch.

Aké typy hliníkových profilov pre LED pásiky na schody nájdete v ponuke?

Naše technické a vývojové oddelenie rozdeľuje produkty na výrobu osvetlenia schodov na nasledujúce skupiny:

 • Schodové LED profily na osvetlenie schodiska.
 • Schodové LED profily na podsvietenie a osvetlenie schodiska.

Všetky typy ALU profilov na schody sú mimoriadne robustné. Boli konštruované pre veľké zaťaženie s prihliadnutím na maximálnu odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

Akú povrchovú úpravu a farby môžu mať schodové LED profily?

Produktové oddelenie spoločnosti KLUŚ vníma podmety svojich zákazníkov. Dizajn zohráva dôležitú úlohu v každom konkrétnom projekte osvetlenia, preto ponúkame hliníkové LED lišty pre osvetlenie schodov v týchto povrchových úpravách:

 • Matné strieborné (eloxované - anodizované) LED profily na hranu schodov s možnosťou výroby osvetlenia alebo podsvietenia - mechanicky odolné.
 • Čierne schodové LED profily - kontrastný estetický variant pre schodové osvetlenie.

Aké ďalšie komponenty pre schodiskové LED profily môžete zakúpiť?

Komponenty, ktoré spoločnosť KLUŚ vyrába a dodáva sú taktiež nositeľmi vysokej technickej hodnoty. LED profily na schody s montážnymi prvkami sú svojou variabilitou použitia a modulárnym riešením často celkom jedinečným riešením, ktoré na trhu len ťažko hľadá porovnanie. Pre rôzne typy montáže LED osvetlenie profily KLUŚ odporúčame komponenty:

Aké sú príklady využitia pre schodové LED lišty?

Uvedieme iba niektoré možnosti použitia LED profilov na schody. Výrobou osvetlenia podľa individuálnych požiadaviek, ktoré schodiskové LED profily ponúkajú je možné zasiahnuť oveľa viac inštalácií osvetlenia než v príkladoch uvádzame.

 • Osvetlenie hrany schodov
 • Podsvietenie schodov
 • Podsvietené schody
 • Osvetlenie schodiska

Aké majú schodové LED profily dĺžky?

Hliníkové LED profily na schody sú ponúkané v dĺžkach:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

Lišty a profily LED osvetlenia na schody iných rozmerov ponúkame iba na vyžiadanie. Podliehajú konkrétnej výrobe a minimálnemu požadovanému množstvu.

3 položiek celkom
8384 2 led profil klus steko cierny 18018k7
od 14,56 € bez DPH
od 17,47 €
Kód: A18018A_1
STEP 18042K7 01a
od 33,91 € bez DPH
od 40,69 €
Kód: A18042A_1
14054 2 led profil klus stepus cierny 18038k7
od 34,36 € bez DPH
od 41,23 €
Kód: A18038A_1