LED pásiky a svietiace ledkové pásiky

LED pásiky inovatívny a štýlový spôsob osvetlenia, ktorý ponúka vysokú flexibilitu využitia, modularitu, spoľahlivosť a efektivitu prevádzky. LED pásiky sú tenké, flexibilné a dlhé pásy, ktoré obsahujú množstvo malých LED diód. Slúžia na výrobu svietidiel alebo atmosférického a efektového osvetlenia.

led-pasek led-paska-10m led-paska-5m rgb-led-pasek

Ledkové pásiky spolu s LED profilmi poskytujú revolučnú možnosť výroby svetiel na mieru pre interiéry aj vonkajšie priestory v súlade s požiadavkami architektov, dizajnérov, alebo individuálnych investorov. Osvetlenie LED pásikmi prináša nové a zaujímavé príležitosti pre minimalistické, dekoratívne alebo vysoko svietivé svietidlá.

#ShowMore#

Spoločnosť KLUŚ navrhuje a vyrába LED pásiky najvyššej kvality. Tieto LED pásiky odporúčame najmä na profesionálne využitie. Spoločne s LED profilmi ponúka možnosť výpočtu osvetlenia. Produkty KLUŚ sú technologicky vyspelé riešenia na výrobu svietidiel a svetelných zdrojov.

Najlepšie LED pásiky vysokej kvality spoločnosti KLUŚ sme v ponuke doplnili aj o ďalšie produkty renomovaných výrobcov. Sortiment a ponuka na výrobu osvetlenia LED pásiky je vďaka tomu veľmi rozmanitá.

Ako vybrať LED pásiky?

1) Pri výbere LED pásikov je potrebné zohľadniť niekoľko faktorov. Voľba farby alebo typu svetla som veľmi dôležitá. Farebná teplota a chromatickosť určuje charakter osvetlenia aj jeho účel. LED pásiky v závislosti na vybranom odtieni alebo farbe môžu plniť rolu pracovného osvetlenia, ambientného alebo dekoratívneho osvetlenia a prípadne aj orientačného osvetlenia. Zvoľte farbu svetla, ktorá bude zodpovedať vašim potrebám a účelom pre osvetlenie vášho priestoru.

 • Biele LED pásiky:
  • Medzi základné typy patrí - Teplá biela (2200-3000k) | Denná biela (4000-4500K) | Studená biela (6000-6500K)
 • Farebné LED pásiky:
  • Ponúka jednu farbu, napríklad: červená, zelená, modrá, oranžová, žltá, fialová, ultrafialová a ďalšie.
 • CCT LED pásiky:
  • Ponúka spektrum farieb v odtieni bielej, teda: Teplá biela (2200K-3000K) - Studená biela (6000-6500K)
 • RGB LED pásiky:
  • Ponúka všetky farby v spektre RGB, teda: R - červená, G - zelená, B - modrá
 • RGBW LED pásiky:
  • Ponúka jednu farbu odtieňa bielej, teda: Teplá biela (2200-3000k) | Denná biela (4000-4500K) | Studená biela (6000-6500K) ak tomu všetky farby v spektre RGB, teda: R - červená, G - zelená, B - modrá.
 • RGBWW LED pásiky:
  • Spájajú funkcie RGB a CCT LED pásikov

2) LED pásiky a svietiace pásiky sa delia podľa napätia - 12V alebo 24V, čo je nutné brať do úvahy pri výbere. Napätie LED pásikov je vždy jednosmerné a prevádza sa z vysokého striedavého napätia 230V pomocou LED zdroja. Rozhodnutie medzi LED pásikom na 12V alebo 24V závisí od mnohých faktorov a je dôležité zvážiť všetky možnosti.

 • LED pásiky 12V - odporúčame pre menšie projekty osvetlenia. Ponúka menšie segmenty na krátenie. Nevýhodou je potom úbytok napätia, ktorý je u 12V LED pásiky, alebo celého rozvodu značný.
 • LED pásiky 24V - sú vhodné pre väčšiu inštaláciu osvetlenia s veľkým svetelným výkonom, kde sú LED zdroje umiestnené na centrálnom mieste v rozvádzači.

Pre napájanie LED pásikov odporúčame moderné spínané LED zdroje. Sú vysoko efektívne a ponúkajú množstvo moderných funkcií ako tepelnú poistku, výkonovú poistku, ochranu proti skratu a ďalšie...

3) Tretím krokom môže byť voľba umiestnenia LED pásikov. Tu zohráva dôležitú úlohu trieda krytia IP. Pri plánovaní nového osvetlenia nesmieme zabudnúť, že efektívne alebo výkonné LED pásiky vyžadujú pre konštantné parametre osvetlenia bez ubytku svietivosti chladenia. Podľa miesta určenia rozdeľujeme LED pásiky na:

LED pásek

Aký je rozdiel medzi IP20, IP65 a IP68 ochranou LED pásku?

Konkrétne rozdiely popíšeme nižšie:

 • LED pásiky IP20 - nemajú zvýšenú odolnosť proti vlhku a vode.
 • IP65 LED pásiky - Označujú sa tiež ako LED pásiky v silikóne. Z vrchnej strany, je nanesená silikónová vrstva, ktorá chráni LED pásiky proti vlhkosti.
 • IP67 LED pásiky - označujeme ako vodeodolné LED pásiky. LED pásiky IP67 sú kompletne umiestnené v silikónovom puzdre, ktoré nie je pre lepšie chladenie LED pásikov zaliate silikónom.
 • IP68 LED pásiky - označujeme ako vodotesné LED pásiky. LED pásiky IP68 sú kompletne umiestnené v silikónovom puzdre, ktoré je zaliate silikónom. Tento výrobný proces zaisťuje maximálnu triedu ochrany proti vode.

Ak sa stále pýtate či je možné LED pásiky použiť vonku? Áno LED pásiky IP68 a IP67 môžeme pre použitie vo vonkajších priestoroch odporučiť.

Akú majú LED pásiky skladbu a aké sú základné pojmy?

LED pásiky (LED strips) sú ohybné plošné spoje PCB (Printed Copper Board) osadené LED diódami a odpormi. Za priemyselný štandard sa považujú LED pásiky so šírkou 5-12mm so diódami SMD (Surface Mounted Diode) typu:

velikosti diod

Aký je výkon LED pásika?

Príkon a vysoká svietivosť sú dva rôzne pojmy. Doporučujeme sa vždy pozerať na parameter svietivosti Lm/1W. Vysoko svietivé LED pásiky dosahujú bežne parametre 110-130Lm/W. LED technológia sa však stále vyvíja preto sa v budúcnosti na trhu objavia LED pásiky presahujúce hodnotu 200Lm/1W.

Predtým sa za výkonné LED pásiky považovali produkty dosahujúce príkon 20W/1m. Ojedinelé neboli ani produkty 30W/1m. Tento vysoký príkon neponúkal zodpovedajúcu svietivosť. Dnes tieto typy LED pásikov zastúpia modely s príkonom 15W/1m.

Čo je deliteľnosť LED pásika a prečo je dôležitá?

Deliteľnosť LED pásika sa týka možnosti krátenia LED pásika na menšie kusy, aby bolo možné ho prispôsobiť konkrétnemu priestoru alebo použitiu. LED pásiky sú rozdelené na úseky - segmenty. Tie majú v závislosti od počtu diód, napájania a konštrukcie rôznu dĺžku (15mm - 250mm). Skrátenie LED pásiky je možné práve po týchto segmentoch. Pri výbere LED pásika je preto dôležité zohľadniť jeho deliteľnosť a vybrať variant, ktorý najlepšie vyhovuje konkrétnym požiadavkám na inštaláciu osvetlenia.

Aké sú ďalšie dôležité parametre?

LED svetelný pásik je moderným zdrojom osvetlenia. Jeho vývoj ide neustále dopredu. Kvalitné LED pásiky sa vyznačujú aj týmito parametrami:

 • CRI (Color Rendering Index) - Kvalitné LED pásiky ponúkajú aj vysoké CRI. Ide o index farebného podania. Pri tomto parametri platí, že čím väčšia je hodnota indexu, tým lepšie farebné podanie diódový pásik ponúka.
 • Počet LED diód na páske na 1bežný meter - Jeden z hlavných parametrov pre docielenie súvislej línie svetla. Čím bližšie pri sebe sú diódy na pásku, tým je línia svetla ucelenejšia. Bežne sa pre celistvú svetelnú líniu odporúča 120diód na 1 bežný meter LED pásku. My sa však prikláňame skôr k parametru 180diod/1bm.
 • PCB (Printed Copper Board) - Kvalita tlačeného spoja rozhoduje o životnosti LED pásika. Pri kvalitnom LED pásiku je tlačený spoj v niekoľkých vrstvách. To sa pozitívne prejavuje na znížení teploty LED pásika.

Menej kvalitné LED pásiky a pásiky s vysokou technickou kvalitou, ako nájsť rozdiel?

Dobrý technický dizajn produktu určuje už jeho prvotný návrh. Kvalitné LED pásiky určuje počet LED diód na 1 bežný meter, veľkosť segmentu pre skrátenie a svietivosť. Ďalej tiež pre svietiace pásiky platí:

 • Efektivita a svietivosť sa uvádza počtu Lm/W. Vysoko svietivé LED pásiky dnes dosahujú hodnoty ako 120-140 Lm/W.
 • Kvalitné LED pásiky majú niekoľkovrstvové PCB. Zvyčajná je trojvrstvová vrstva medi označovaná ako 3OZ.
 • Inštalácia LED pásikov je jednoduchá vďaka obojstrannej lepiacej páske. Kvalitné produkty využívajú obojstranné samolepiace LED pásiky značky 3M, typu VHB 4914, 5915.
 • Sú osadené LED diódami renomovaných výrobcov Sanan, Samsung, Cree, Epistar

Kvalitné LED pásiky majú v poriadku aj legislatívu, sú certifikované a nájdete ich v databáze EPREL. Samozrejmosťou je továrenská záruka 2-5 rokov.

Menej kvalitné a lacné LED pásiky spozná odborník takmer ihneď. Vyznačujú sa malým podielom medi v doske ohybného plošného spoja as tým spojenou nadmernou flexibilitou. LED diódy môžu byť rozmiestnené nepravidelne. Efektivita a svietivosť je na nízkej úrovni, alebo jej účinnosť v čase rýchlo degraduje.

Stmievanie LED pásikov alebo Smart LED pásiky, ako na to?

Medzi moderné trendy osvetlenia patria aj stmievatelné LED pásiky. Platí pritom jednoduché pravidlo, že všetky napäťové biele LED pásiky sú stmievatelné. K tomu aby sme mohli intenzitu osvetlenia riadiť sú potrebné LED ovládače. LED pásiky s ovládačom sú vhodné pre ovládanie intenzity svetla na diaľku bez nutnosti prerušenia odpočinku.

Ovládače dokážu tiež pripojiť bežné LED pásiky do aplikácií Smart Home. Ide napríklad o ZIGBEE ovládače alebo DALI ovládače. Ovládače, ktoré premenia klasické svietiace pásiky na Smart LED pásiky potom prinášajú ďalšie funkcie ako:

 • Ovládanie LED pásikov hlasom
 • Ovládanie LED pásikov mobilom

Inteligentné LED pásiky prináša nové možnosti komfortu v ovládaní osvetlenia. Naprogramovať môžete jednotlivé funkcie aj scény osvetlenia.

Aká je maximálna dĺžka LED pásiky?

Maximálna dĺžka zapojenia LED pásika a predaj LED pásikov v návine na kotúči sú dva úplne rozdielne parametre. Predaj LED pásikov je realizovaný mnohokrát po 1 bežnom metre. Originálne balenie LED pásikov s napájanými prívodnými vodičmi priamo z továrne je:

 • LED pásiky 1m - jedná sa o najmenšiu predávanú dĺžku, vždy sa jedná o skrátený produkt.
 • LED pásiky 5m - Štandardom pre 12V LED pásiky je 5m namotané na plastovom kotúči v elektrostatickému obale.
 • LED pásiky 10m - Predĺžená dĺžka 10m je obvyklá skôr pre 24V LED pásiky namotané na plastovom kotúči v elektrostatickému obale.
 • LED pásiky 15m - V ponuke výrobcov a dodávateľov sú ponúkané skôr výnimočne. LED pásiky je možné ľahko skracovať aj napájať, preto je veľmi ľahké dosiahnuť požadovanú dĺžku.

Ako sa starať o LED pásiky a ako dlho vydrží?

Výkonné LED pásiky zhruba od 10W príkonu na 1 bežný meter treba chladiť. Chladenie predlžuje životnosť a pomáha zachovať svetelné parametre LED pásika. Na chladenie sa používajú špeciálne lišty na LED pásiky. Ide o hliníkové profily, ktoré sú pre diódové pásky špeciálne vyvinuté. Umožňujú montáž LED difúzora, pre výborné svetelné vlastnosti. Ich použitie jednoznačne odporúčame

Spájkovanie a inštalácia LED pásiky, na čo si dať pozor?

Ledkové pásiky sú samolepiace. Zo spodnej strany sú nalepovácie LED pásiky opatrené lepenkou s ochrannou fóliou. Po jej strnutí je možné svietiaci pásik ihneď inštalovať. Pri spájkovaní sú potrebné skúsenosti a potrebné vybavenie. Spájkovanie LED pásikov vyžaduje hrotovú spájku ideálne s reguláciou teploty. Pokiaľ je spájkovanie vykonávané neodborne dôjde k nevratnému poškodeniu modulu LED pásiky.

S akými ďalšími názvami sa môžete pre LED pásiky stretnúť?

LED pásiky sú v oblasti individuálnej výroby osvetlenia veľmi obľúbeným sortimentom. Osadené sú modernými LED diódami. Preto sa môžete stretnúť s označením diódovej LED pásiky alebo aj len diódovej pásiky. Jednoduchým označením sú tiež pojmy ako svietiace LED pásiky, alebo len svietiace pásiky, ktoré vystihujú pravý účel produktu. Pre svoju jednoduchú inštaláciu a zapojenie formou nalepenia na zvolený povrch sa označujú aj ako nalepovacie LED pásiky. Asi posledným významným a známym označením sú ledkové pásiky. Pod všetkými názvami nájdeme totožný produkt, ktorý však architekti, dizajnéri, montážne firmy a taktiež individuálni klienti nazývajú a označujú rozdielnym spôsobom.

153 položiek celkom
Biely LED pásik 12V | IP20 | 4,8W | 60LED | CRI80+
od 2,69 € bez DPH
od 3,23 €
+ ďalšie
Kód: SC1260E-48-27
Biely LED pásik 12V | IP20 | 8W | 128LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12128-8-30
COB LED pásik 12V | IP20 | 8W | 320LED | CRI90+
od 5,06 € bez DPH
od 6,07 €
+ ďalšie
Kód: COB-SC12320-8-27
SLIM LED pásik 12V | IP20 | 9W | 240LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12240-9SLIM-30
Biely LED pásik s bočným svetlom 12V | IP20 | 9W | 160LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12160-9SIDE-30
Biely LED pásik 12V | IP20 | 9,6W | 120LED | CRI80+
od 4,06 € bez DPH
od 4,87 €
+ ďalšie
Kód: SC12120E-96-27
SC12120 96 IP68 01
od 6,59 € bez DPH
od 7,91 €
+ ďalšie
Kód: SC12120E-96-27-IP68
COB LED pásik 12V | IP20 | 10W | 480LED | CRI90+
od 6,71 € bez DPH
od 8,05 €
+ ďalšie
Kód: COB-SC12480-10-27
COB LED pásik vodotesný 12V | IP67 | 10W | 480LED | CRI90+
+ ďalšie
Kód: COB-SC12480-10-27-IP67
Biely LED pásik 12V | IP20 | 12W | 168LED | CRI80+
od 5,26 € bez DPH
od 6,31 €
+ ďalšie
Kód: SC12168E-12-30
Biely LED pásik 12V | IP20 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12168-12-30
LED pásik vodeodolný 12V | IP65 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12168-12-30-IP65
LED pásik vodotesný 12V | IP67 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12168-12-30-IP67
Biely LED pásik 12V | IP20 | 15W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC12280-15-30
Biely LED pásik 12V | IP20 | 18W | 280LED | CRI80+
od 7,96 € bez DPH
od 9,55 €
+ ďalšie
Kód: SC12280E-18-30
CCT LED pásik 12V | IP20 | 24W | 240LED | CRI90+ | Premium Kód: CCT12240E-24-2265
Biely LED pásik 24V | IP20 | 4,8W | 60LED | CRI80+
od 2,69 € bez DPH
od 3,23 €
+ ďalšie
Kód: SC2460E-48-27
Biely LED pásik 24V | IP20 | 5W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24126-5-20
Biely LED pásik 24V | IP20 | 8W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24126-8-20
LED pásik vodotesný 24V | IP67 | 8W | 126LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24126-8-20-IP67
COB LED pásik 24V | IP20 | 8W | 320LED | CRI90+
od 5,06 € bez DPH
od 6,07 €
+ ďalšie
Kód: COB-SC24320-8-30
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
3,20 € bez DPH
3,84 €
Kód: SKU-2593
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
3,61 € bez DPH
4,33 €
Kód: 212593
SLIM LED pásik 24V | IP20 | 9W | 240LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24240-9SLIM-20
Biely LED pásik s bočným svetlom 24V | IP20 | 9W | 160LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC24160-9SIDE-30
 (Barevná teplota teplá bílá)
Doprodej
+ ďalšie
Kód: CH826
HIGH-LUMEN LED pásik 24V | IP20 | 9,4W | 234LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24234-94-27
Biely LED pásik 24V | IP20 | 9,6W | 120LED | CRI80+
od 4,06 € bez DPH
od 4,87 €
+ ďalšie
Kód: SC24120E-96-27
Biely LED pásik 24V | IP20 | 10W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24280-10-20
SHORTCUT LED pásik 24V | IP20 | 10W | 180LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC24180-10-27
COB LED pásik 24V | IP20 | 10W | 480LED | CRI90+
od 6,71 € bez DPH
od 8,05 €
+ ďalšie
Kód: COB-SC24480-10-30
COB LED pásik vodotesný 24V | IP67 | 10W | 480LED | CRI90+
+ ďalšie
Kód: COB-SC24480-10-27-IP67
COB LED pásik vodotesný 24V | IP68 | 10W | 480LED | CRI90+
+ ďalšie
Kód: COB-SC24480-10-40-IP68
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
3,61 € bez DPH
4,33 €
Kód: 212596
Biely LED pásik 24V | IP20 | 12W | 168LED | CRI80+
od 5,26 € bez DPH
od 6,31 €
+ ďalšie
Kód: SC24168E-12-30
Biely LED pásik 24V | IP20 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24168-12-20
LED pásik vodeodolný 24V | IP65 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC24168-12-30-IP65
LED pásik vodotesný 24V | IP67 | 12W | 168LED | CRI90+ | Premium
Profi
+ ďalšie
Kód: SC24168-12-30-IP67
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
7,66 € bez DPH
9,19 €
Kód: SKU-320
Biely LED pásik 24V | IP20 | 15W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24280-15-20
 (Barevná teplota studená bílá)
Doprodej
3,20 € bez DPH
3,84 €
+ ďalšie
Kód: SKU-2599
COB LED pásik 24V | IP20 | 17W | 528LED | CRI90+
od 8,76 € bez DPH
od 10,51 €
+ ďalšie
Kód: COB-SC24528-17-30
Biely LED pásik 24V | IP20 | 18W | 280LED | CRI80+
od 7,96 € bez DPH
od 9,55 €
+ ďalšie
Kód: SC24280E-18-30
Biely LED pásik 24V | IP20 | 20W | 280LED | CRI90+ | Premium
Profi
Kód: SC24280-20-30
LED pásik V-TAC VT-2216 24V 30W/m 364LED/m CRI95+
Doprodej
+ ďalšie
Kód: SKU-2580
AMBER LED pásik 12V | IP20 | 5W | 128LED
od 7,84 € bez DPH
od 9,41 €
Kód: SC12128-5-AMBER
AMBER LED pásik 12V | IP20 | 8W | 128LED
od 8,64 € bez DPH
od 10,37 €
Kód: SC12128-8-AMBER
AMBER LED pásik 24V | IP20 | 5W | 126LED
od 7,84 € bez DPH
od 9,41 €
Kód: SC24126-5-AMBER
7679 3 led pasek cerveny 12v ip20 4 8w 60led
2,49 € bez DPH
2,99 €
Kód: 07101
7685 3 led pasek zeleny 12v ip20 4 8w 60led
2,49 € bez DPH
2,99 €
Kód: 07102
7676 3 led pasek modry 12v ip20 4 8w 60led
2,49 € bez DPH
2,99 €
Kód: 07103
7688 3 led pasek zluty 12v ip20 4 8w 60led
2,96 € bez DPH
3,55 €
Kód: 071031
5906 1 led pasek ultrafialovy 12v ip20 4 8w 60led Kód: 07801
7682 3 led pasek oranzovy 12v ip20 4 8w 60led Kód: 07124
12884 3 led pasek cerveny 12v ip20 9 6w 120led Kód: 07304
Hore
Ďalšie produkty