Rohové LED profily a lišty na osvetlenie

Rohové LED profily a lišty pre LED pásiky sú špeciálne navrhnuté produkty určené na výrobu svietidiel a osvetlenia. Svojou konštrukciou a tvarom umožňujú nasmerovať svetlo do rohu alebo pod určitým uhlom. Môže ísť napríklad o osvetlenie kuchyne, police, vitríny alebo niky. V týchto inštaláciách svietidlá a osvetlenie pod uhlom 30⁰, 45⁰ alebo 60⁰ dokonale splnia svoj účel. Architektom, investorom aj individuálnym klientom naše rohové LED lišty a profily prinášajú voľnosť v návrhu a realizácii osvetlenia. Objavte naše profily a rohové lišty pre LED pásiky v najväčšej produktovej ponuke.

led-profil-rohovyrohovy-led-profilled-lista-rohovarohova-lista-na-led-pasek

V našom technickom oddelení rozlišujeme produkty na osvetlenie rohu alebo plochy pod určitým uhlom na subtílne hliníkové rohové LED lišty, ktoré slúžia na účely dekoratívneho osvetlenia a rohové LED profily, ktoré sú naopak robustnými hliníkovými výrobkami pre dva viac LED pásikov s možnosťou dosiahnutia veľkého svetelného výkonu.

#showmore#

Rohové LED profily a lišty spoločnosti KLUŚ sú produkty najvyššej technickej kvality. Prináša inovatívne možnosti výroby dekoratívneho alebo funkčného osvetlenia. Všetko mimoriadne estetickou formou v minimalistickom štýle. Technickí dizajnéri spoločnosti KLUŚ dbali od prvotného návrhu na vysokú modularitu, flexibilitu a jednoduchosť montáže. Preto rohové LED profily spoločnosti KLUŚ ponúkajú mnohokrát jedinečné a inovatívne riešenia pri výrobe osvetlenia a líniových rohových svietidiel.

Kedy na výrobu osvetlenia použiť rohové LED lišty a kedy naopak rohové LED profily?

Medzi produktmi je zásadný rozdiel v ich veľkosti, šírke a robustnosti. Rohové lišty pre LED pásiky sú kompaktné, tenké a decentné produkty vhodné predovšetkým pre dekoratívne a doplnkové osvetlenie. Oproti tomu rohové LED profily sú robustné produkty, s možnosťou inštalácie dvoch a viacerých LED pásikov. Slúži na výrobu osvetlenia s dostatočným svetleným výkonom. Rozhodnutie o výbere rohovej LED lišty alebo profilu podlieha požiadavkám konkrétneho projektu na intenzitu, veľkosť a design osvetlenia.

Prečo sú rohové profily na LED pásiky KLUŚ mimoriadnym prvkom osvetlenia?

Rohové LED profily a lišty sú charakteristické svojou unikátnou konštrukciou, ktorá umožňuje ľahké zakomponovanie LED pásikov do rohových priestorov a zaisťuje dokonalé rozptýlenie svetla. Prináša riešenie dekoratívneho osvetlenia tam kde bežné svietidlá nevyhovujú a to ako z pohľadu ich veľkosti, designu alebo funkčných parametrov. Rohové LED profily a lišty nahradia av mnohých prípadoch tiež predbehnú svojimi technickými možnosťami klasické konvenčné svietidlá. V závislosti na konfigurácii môžu plniť rolu doplnkového alebo dekoratívneho osvetlenia. Všetko minimalistickým štýlom za použitia moderných technológií ako sú LED pásiky, LED zdroje a prípadne aj LED ovládače.

Aké sú výhody pre osvetlenie rohovými LED profilmi?

Okrem možnosti úplnej individualizácie vo výrobe svietidiel sú to aj svetelné vlastnosti. Lineárne osvetlenie prináša ideálne rozloženie svetla v priestore. V závislosti od konfigurácie a tvaru svietidiel sa jedná o komfortný zdroj svetla pre prácu aj odpočinok. Líniami osvetlenia pomocou rohových LED profilov v nábytku, nikách umožňujú osvetliť miesta a priestory, ktoré sú bežným svietidlám pre ich unifikované rozmery a funkcie zakázané.

Prečo sú naše rohové LED profily pre LED pásiky mimoriadne kvalitné?

Spoločnosť KLUŚ prevádzkuje systémy manažérstva kvality ISO 9001: 2015-10. Rovnako sa riadime nastavenými EKO pravidlami. Lišty a rohové LED profily prechádzajú dôkladným vývojom. Použité materiály sú prvotriednej kvality. Návrh a výroba produktov KLUŚ prebieha výhradne v EÚ.

Aké rohové LED profily alebo lišty nájdete v ponuke?

Naše produktové oddelenie rozdeľuje produkty na výrobu osvetlenia do niky alebo rohov na nasledujúce skupiny:

 • Rohové profily do nábytku na priame aj nepriame osvetlenie.
 • Rohové LED profily – na výrobu 3D konštrukcií.
 • Vstavané rohové LED profily do sadrokartónu – vstavba prebieha počas stavby stropu.

Rohové profily pre LED pásiky ponúkajú možnosť výroby smerových svietidiel pod uhlami:

 • 30°/60°
 • 45°
 • alebo tiež budovanie 3D konštrukcií a priestorových foriem osvetlenia polygonálnych tvarov

Akú povrchovú úpravu a farby môžu mať rohové LED profily?

Produktové oddelenie spoločnosti KLUŚ vníma podmety svojich zákazníkov. Dizajn zohráva dôležitú úlohu v každom konkrétnom projekte osvetlenia, preto ponúkame hliníkové rohové LED profily v týchto povrchových úpravách:

 • Matné strieborné (eloxované - anodizované) Rohové ALU LED profily – osvetľovacie profily, mechanicky odolné.
 • Biele rohové LED profily – estetická varianta pre osvetľovacie profily, ktorá dokonale splynie s bielou stenou alebo stropom.
 • Čierne rohové LED profily – kontrastný estetický variant pre osvetľovacie rohové profily.
 • Prípadne ponúkame aj individuálne lakovanie podľa stupnice RAL.

Aké ďalšie komponenty pre rohové LED profily môžete zakúpiť?

Komponenty, ktoré spoločnosť KLUŚ vyrába a dodáva sú taktiež nositeľmi vysokej technickej hodnoty. Rohové LED profily s montážnymi prvkami svojou variabilitou použitia a modulárnym riešením často celkom jedinečným riešením, ktoré na trhu len ťažko hľadá porovnanie. Pre rôzne typy montáže LED osvetlenie profily KLUŚ odporúčame komponenty:

Aké sú príklady využitia pre rohové LED profily a lišty?

Uvedieme iba niektoré možnosti použitia rohových LED profilov. Výrobou osvetlenia podľa individuálnych požiadaviek, ktoré rohové LED profily ponúkajú je možné zasiahnuť oveľa viac svetelných inštalácií než v príkladoch uvádzame.

 • Osvetlenie pracovnej dosky stola
 • Osvetlenie kuchynskej pracovnej dosky
 • Osvetlenie nábytku a políc
 • Osvetlenie nik a iných zákutí

Aké majú rohové LED profily a lišty dĺžky?

Hliníkové rohové LED profily sú ponúkané v dĺžkach:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

LED profily rohové iných rozmerov ponúkame iba na vyžiadanie. Podliehajú konkrétnej výrobe a minimálnemu požadovanému množství.

9 položiek celkom
rohova-lista-na-led-pasik-45-16-KLUS-B8504
od 4,52 € bez DPH
od 5,42 €
Kód: A08504A_1
rohova-lista-na-led-pasik-45-ALU-KLUS-B4023LL9016
od 6,69 € bez DPH
od 8,03 €
Kód: A04023A_1
rohova-lista-na-led-pasik-KUBIK-KLUS-B7697
od 7,60 € bez DPH
od 9,12 €
Kód: A07697A_1
rohova-lista-na-led-pasik-GLAD-KLUS-B7009
od 8,14 € bez DPH
od 9,77 €
Kód: B7009ANODA_1
led-profil-rohovy-PAC-ALU-KLUS-B4370
od 6,60 € bez DPH
od 7,92 €
Kód: A04370A_1
rohova-lista-na-led-pasik-KOPRO-30-KLUS-B7890
od 11,39 € bez DPH
od 13,67 €
Kód: A07890A_1
rohova-lista-na-led-pasik-LOC-30-KLUS-18015
od 14,74 € bez DPH
od 17,69 €
Kód: A18015A_1
rohova-lista-na-led-pasik-KOPRO-KLUS-B6367LL9016
od 10,40 € bez DPH
od 12,48 €
Kód: A06367A_1
stropni-lista-pro-led-KOZUS-CR-KLUS-C0600
od 10,40 € bez DPH
od 12,48 €
Kód: A00600N_1