LED pásiky RGBWW

Najpredávanejšie

CHRGBCCT24 01
LED pásik RGBWW24216 24V 19,2W
Na objednanie (40+ dní)
Kód: CHRGB-CCT24
 
1 €
(0,83 € bez DPH)
LED pásik RGBWW2484 24V 25W
LED pásik RGBWW2484 24V 25W
Skladom
Kód: RGB1CCT-5V1-84
 
27,49 €
(22,91 € bez DPH)
2 položiek celkom
LED pásik RGBWW2484 24V 25W
22,91 € bez DPH
27,49 €
Kód: RGB1CCT-5V1-84
CHRGBCCT24 01
LED pásik RGBWW24216 24V 19,2W
Na objednanie (40+ dní)
0,83 € bez DPH
1 €
Kód: CHRGB-CCT24

RGBWW LED pásiky  sa rýchlo stali vyhľadávanou súčasťou moderného LED osvetlenia. RGBWW LED pásik ponúka veľkú individualizáciu pri výrobe svietidiel a osvetľovacích prvkov. Ledkové pásiky sa vyznačujú mnohými premenlivými parametrami, v ktorých  je dobré sa pri výbere orientovať. 

#showmore#

Aké RGBWW LED pásky nájdete v našej ponuke?

Zameriavame sa len na kvalitné RGB+CCT LED pásiky. RGBWW LED diódový pásik spravidla ponúka značkové SMD (Surface Mounted Device), dobrú deliteľnosť, niekoľkovrstvové medené PCB. Podľa triedy krytia môžu byť LED pásiky interiérové, vodotesné alebo vonkajšie. Vonkajšie typy patria medzi farebné LED pásky vodotesné.

Aké sú farby RGBWW LED pásikov?

LED RGBWW pás sa tiež označuje tiež ako RGB+CCT LED pás. Vysvetlenie je jednoduché. Umožňuje zmenu intenzity osvetlenia a chromatickosti v spektre CCT. Spravidla sa jedná o rozmedzie 2700K až 6500K. Ďalej umožňuje mixovanie farieb v stupnici RGB ( RED, GREEN, BLUE). RGBWW pásiky teda nahradia bežné jednofarebné a RGB LED pásy s jednou farbou. LED pásik RGBWW je z pohľadu rozloženia diód a potrebných prepojení v plošnom spoji na širšom PCB. Obvykle 10-12mm.

Čo je to bodovanie RGBWW LED pásky a ako ho eliminovať? 

RGBWW LED páska  je osadená diódami rôznych typov, vlastností a počtu. LED diódové pásy s vyšším počtom LED diód zabraňujú takzvanému bodovaniu. Bodovanie znamená, že i napriek montáži LED pásiku do LED lišty s difúzorom sú viditeľné body diód. Tomuto javu zabráni RGBWW svietiaci pásik s počtom diód 120 a viacej na 1 bežný meter. Pri splnení tejto požiadavky je led osvetlenie pásiku v súvislej svetelnej línii.

Akého veľkého svetelného výkonu je možné s RGBWW LED páskami docieliť?

LED RGBWW pásky slúžia skôr pre dekoračné osvetlenie. Cieľom RGBWW pásky je skôr vytvorenie určitej atmosféry pomocou širokého spektra farebného osvetlenia. Pre vysoko svietiace RGBWW led pásiky je nevyhnutné chladenie. RGBWW LED svetelný pásik odporúčame inštalovať do lišty na led pásy. Ta odvádza teplo farebného diódového pásiku, čím sa zásadne predlžuje jeho životnosť.

Aké výhody ponúka napätie RGBW LED pásiku 24V?

Pre zapojenie RGBWW LED pásiku je nutný zdroj nebo transformátor s jednosmerným napätím. RGBWW LED pásy 24V ponúkajú menšie prúdové zaťaženie, tepelné a napäťové straty. Svietiaci RGBWW led pás sa predáva v návinu na kotúči. Návin LED pásiku 5m je bežným priemyselným štandardom. Oproti tomu návin led pásiku 10m je väčšinou u 24V varianty led diódového pásiku. RGBWW LED pásky 230v neodporúčame používať. Vysoké napätie je nebezpečné a skracuje životnosť.

Aké príslušenstvo je možné dokúpiť k RGBWW LED pásiku?

Kvalitnú inštaláciu dosiahnete použitím LED profilu. Zapojenie RGBWW LED pásu je možné pomocou zdroja. Komfort osvetlenia a pokročilé funkcie ovládania docielite použitím LED ovládača pre RGBWW LED pásiky.

Aké funkcie LED RGBWW pásy prinášajú?

Ľahkú montáž. RGBWW LED svetelný pás  je opatrený obojstrannou lepiacou páskou. Pomocou tejto lepiacej pásky sa do LED lišty jednoducho vlepí. Všetky biele LED pásy sa dajú stmievať.