LED pásiky RGBWW

RGBWW LED pásiky sú moderným zdrojom osvetlenia Medzi zákazníkmi sú vyhľadávané tým, že okrem troch základných farieb - červenej (Red), zelenej (Green) a modrej (Blue), obsahujú aj biele LED diódy (White) a (Cold White). Táto skladba diód LED pásku umožňuje vytvorenie rôznych farieb, ale aj osvetlenie iba bielym svetlom v odtieňoch od teplejšieho až po chladnejšie. Z pohľadu možnosti nastavenia požadovaného odtieňa, farby alebo jasu svetla sú RGBWW LED pásky najlepšiu voľbu. Diódové RGBWW pásky sa vyznačujú veľkou flexibilitou využitia, modularitou, spoľahlivosťou a efektivitou prevádzky. Pojem LED pásky RGBWW označujeme produkty s možnosťou vytvorenia pozoruhodných vizuálnych efektov v spektre farieb RGB + WW.

 • RGBWW (Red, Green, Blue) s rozsahom 16 777 216 farebných kombinácií
 • WW (Warm White + Cold White) alebo CCT (Correlated Color Temperature) 2200K - 6500K
 • Pre ovládanie a zmenu farieb odporúčame RGBWW LED ovládač

RGBWW LED pásiky sú obľúbené pre jednoduchosť montáže a skvelé dekoratívne vlastnosti osvetlenia. Sú navrhnuté tak, aby poskytovali energicky účinné a efektné farebné alebo biele svetlo so zmenou intenzity, jasu alebo chromatičnosti.

#showmore#

Na aký účel sa RGBWW LED pásiky využívajú?

RGBWW LED pásiky spoločne s LED profilmi prináša revolučnú možnosť výroby svietidiel na mieru. Pre svoje modulárne a flexibilné možnosti využitia ponúkajú LED pásiky nové  možnosti výroby osvetlenia v interiéri aj vonkajších priestoroch. Tieto svietidlá môžu byť minimalistické, dekoratívne orientačná, výstražná, alebo scénická.

Aké majú RGBWW LED pásiky výhody?

RGBWW pásiky ponúkajú milióny farebných kombinácií. Spektrum farieb RGBWW charakterizuje farebné osvetlenie aj osvetlenie bielou farbou so zmenou chromatičnosti. Pridanie CCT kanálov k tradičnému RGB rozširuje možnosti osvetlenia a umožňuje presnejšie ovládanie odtieňov. Medzi ďalšie výhody pridanie CCT zložky osvetlenia k spektru RGB patria:

 • Vylepšenie jasu - pridanie CCT kanála umožňuje zvýšiť celkový jas osvetlenia.
 • Väčšia čistota bieleho svetla - CCT osvetlenie v RGBWW LED pásiku je obvykle dosahovaný pomocou dedikovaných bielych LED diód. To umožňuje využiť biele svetlo aj na účely osvetlenia priestorov.

Akú majú RGBWW LED pásiky skladbu a aké sú základné pojmy?

LED pásiky RGBWW sú ohybné plošné spoje PCB (Printed Copper Board) osadené LED diódami v spektre farieb (Red, Green, Blue, W) a odpory. Za priemyselný štandard sa považujú LED RGBWW pásiky so šírkou 12-14mm s diódami SMD (Surface Mounted Diode) typu:

Menej kvalitné RGBWW LED pásiky a pásiky s vysokou technickou kvalitou, ako nájsť rozdiel?

Dobrý technický dizajn produktu určuje už jeho prvotný návrh. Kvalitné RGBWW LED pásiky určuje počet LED diód na 1 bežný meter, veľkosť segmentu pre skrátenie a svietivosť. Ďalej tiež pre svietiace RGBWW pásiky platí:

 • Kvalitné LED pásiky majú niekoľkovrstvové PCB. Zvyčajná je trojvrstvová vrstva medi označovaná ako 3OZ.
 • Inštalácia RGBWW LED pásikov je jednoduchá vďaka obojstrannej lepiacej páske. Kvalitné produkty využívajú obojstranné samolepiace LED pásiky značky 3M, typu VHB 4914
 • Sú osadené RGBWW LED diódami renomovaných výrobcov Sanan, Samsung, Cree, Epistar

Kvalitné LED pásiky RGBWW majú v poriadku aj legislatívu, sú certifikované a nájdete ich v databáze EPREL. Samozrejmosťou je továrenská záruka 2-5 rokov.

Menej kvalitné a lacné RGBWW LED pásiky spozná odborník takmer ihneď. Vyznačujú sa malým podielom medi v doske ohybného plošného spoja as tým spojenou nadmernou flexibilitou. LED diódy môžu byť rozmiestnené nepravidelne. Efektivita a svietivosť je na nízkej úrovni, alebo jej účinnosť v čase rýchlo degraduje.

Aká je maximálna dĺžka RGBWW LED pásika?

Maximálna dĺžka zapojenia RGBWW LED pásika a predaj RGBWW LED pásikov v návine na kotúči sú dva úplne rozdielne parametre. Predaj RGBWW LED pásikov je realizovaný mnohokrát po 1 bežnom metre. Originálne balenie LED pásikov s napájanými prívodnými vodičmi priamo z továrne je:

 • RGBWW LED pásiky 1m - jedná sa o najmenšiu predávanú dĺžku, vždy sa jedná o skrátený produkt.
 • RGBWW LED pásiky 5m - Štandardom pre 24V RGBWW LED pásiky je 5m namotané na plastovom kotúči v elektrostatickému obale.
 • RGBWW LED pásiky 10m - Predĺžená dĺžka 10m je obvyklá skôr pre 24V LED pásiky namotané na plastovom kotúči v elektrostatickému obale je menej obvyklá.
 • RGBWW LED pásiky 20m - V ponuke výrobcov a dodávateľov sú ponúkané skôr výnimočne. LED pásiky je možné ľahko skracovať aj napájať, preto je veľmi ľahké dosiahnuť požadovanú dĺžku.

S akými dalšími názvami sa môžeme pre LED pásiky stretnúť?

RGBWW LED pásiky sú v oblasti individuálnej výroby osvetlenia veľmi obľúbeným sortimentom. Osadené sú modernými LED diódami. Preto sa môžete stretnúť s označením diódového RGBWW LED pásika alebo tiež len RGBWW pásika. Jednoduchým označením sú tiež pojmy ako svietiace RGBWW LED pásiky, alebo len svietiace RGBWW pásiky, ktoré vystihujú pravý účel produktu. Pre svoju jednoduchú inštaláciu a zapojenie formou nalepenia na zvolený povrch sa označujú aj ako nalepovacie RGBWW LED pásiky. Asi posledným významným a známym označením sú ledkové RGBWW pásiky. Pod všetkými názvami nájdeme totožný produkt, ktorý však architekti, dizajnéri, montážne firmy a taktiež individuálni klienti nazývajú a označujú rozdielnym spôsobom.

4 položiek celkom
RGBWW LED pásik 24V | IP20 | 20W | 60LED | CRI80+
od 11,35 € bez DPH
od 13,62 €
Kód: RGBWW2460E-20-2265
RGBWW2496 25 96 LED 25W IP65 01
Profi
Kód: RGBWW2496-25-IP65
RGBWW LED pásik KLUŚ K-1200-RGB+27/65-24V 12W/m 60LED/m CRI80+
Profi
26,23 € bez DPH
31,48 €
Kód: K-RGB27/65-1200-24