LED pásiky RGBW

RGBW LED pásiky  sa rýchlo stali vyhľadávanou súčasťou moderného LED osvetlenia. RGBW LED pásik ponúka veľkú individualizáciu pri výrobe svietidiel a osvetľovacích prvkov. Ledkové pásiky sa vyznačujú mnohými premenlivými parametrami, v ktorých  je dobré sa pri výbere orientovať. 

8 položiek celkom
 (RGBW - barevná teplota RGB + 4000K)
Profi
+ ďalšie
Kód: K-BTRGB40-1510-24
 (RGBW - barevná teplota RGB + 3000K)
Profi
26,07 € bez DPH
31,28 €
+ ďalšie
Kód: K-RGBW-1530-24
 (RGBW - barevná teplota RGB + 3000K)
Profi
30,46 € bez DPH
36,55 €
+ ďalšie
Kód: KWP-RGBW-1530-24
 (RGBW - barevná teplota RGB + 3000K)
Profi
+ ďalšie
Kód: KWP-14KRGBW-1530-24
Label 1745343 big color
Novinka
Kód: RGBW2460E-192-30

Aké RGBW LED pásky nájdete v našej ponuke?

Zameriavame sa len na kvalitné RGBW LED pásiky. LED diódový pásik spravidla ponúka značkové SMD (Surface Mounted Device), dobrú deliteľnosť, niekoľkovrstvové medené PCB. Podľa triedy krytia môžu byť LED pásiky interiérové, vodotesné alebo vonkajšie. Vonkajšie typy patria medzi farebné LED pásky vodotesné.

Aké sú farby RGBW LED pásikov?

LED RGB pás umožňuje zmenu intenzity osvetlenia jednofarebného bieleho LED pásku a tiež mixovanie farieb v stupnici RGB ( RED, GREEN, BLUE). RGBW pásiky teda nahradia bežné jednofarebné a farebné LED pásy s jednou farbou. LED pásik RGBW je z pohľadu rozloženia diód a potrebných prepojení v plošnom spoji na širšom PCB. Obvykle 10-12mm.

Čo je to bodovanie RGBW LED pásky a ako ho eliminovať? 

RGBW LED páska  je osadená diódami rôznych typov, vlastností a počtu. LED diódové pásy s vyšším počtom LED diód zabraňujú takzvanému bodovaniu. Bodovanie znamená, že i napriek montáži LED pásiku do LED lišty s difúzorom sú viditeľné body diód. Tomuto javu zabráni RGBW svietiaci pásik s počtom diód 120 a viacej na 1 bežný meter. Pri splnení tejto požiadavky je led osvetlenie pásiku v súvislej svetelnej línii.

Akého veľkého svetelného výkonu je možné s RGBW LED páskami docieliť?

LED RGBW pásky slúžia skôr pre dekoračné osvetlenie. Cieľom RGBW pásky je skôr vytvorenie určitej atmosféry pomocou širokého spektra farebného osvetlenia. Pre vysoko svietiace RGBW led pásiky je nevyhnutné chladenie. RGBW LED svetelný pásik odporúčame inštalovať do lišty na led pásy. Ta odvádza teplo farebného diódového pásiku, čím sa zásadne predlžuje jeho životnosť.

Aké výhody ponúka napätie RGBW LED pásiku 24V?

Pre zapojenie RGBW LED pásiku je nutný zdroj nebo transformátor s jednosmerným napätím. RGBW LED pásy 24V ponúkajú menšie prúdové zaťaženie, tepelné a napäťové straty. Svietiaci RGBW led pás sa predáva v návinu na kotúči. Návin LED pásiku 5m je bežným priemyselným štandardom. Oproti tomu návin led pásiku 10m je väčšinou u 24V varianty led diódového pásiku. RGBW LED pásky 230v neodporúčame používať. Vysoké napätie je nebezpečné a skracuje životnosť.

Aké príslušenstvo je možné dokúpiť k RGBW LED pásiku?

Kvalitnú inštaláciu dosiahnete použitím LED profilu. Zapojenie RGBW LED pásu je možné pomocou zdroja. Komfort osvetlenia a pokročilé funkcie ovládania docielite použitím LED ovládača pre RGBW LED pásiky.

Aké funkcie LED RGBW pásy prinášajú?

Ľahkú montáž. RGBW LED svetelný pás  je opatrený obojstrannou lepiacou páskou. Pomocou tejto lepiacej pásky sa do LED lišty jednoducho vlepí. Všetky biele LED pásy sa dajú stmievať.