Nástenné LED profily a lišty pre osvetlenie steny

Nástenné LED profily a lišty na osvetlenie steny, múru alebo nepriame osvetlenie stropu umožňujú vytvorenie pôsobivého osvetlenia v interiéri alebo vonkajších priestoroch. Moderné a esteticky príjemné osvetlenie LED profily na stenu môžete využiť na rôzne účely ako je osvetlenie obrazov, zrkadiel, poličiek a ďalších dekoratívnych prvkov v objektoch. Nástenné LED lišty alebo profily využijete tiež na osvetlenie schodiska alebo chodieb. Architektom, investorom aj individuálnym klientom naše nástenné LED lišty a profily prinášajú voľnosť v návrhu a realizácii osvetlenia na stenu, múru, či fasádu domu. Objavte naše vstavané LED profily v najväčšej produktovej ponuke.

led-pasek-na-zedled-paska-na-zedneprime-osvetleni-stropuvenkovni-svetlo-na-fasadu

V našom technickom oddelení rozlišujeme produkty pre osvetlenie na subtílne hliníkové nástenné lišty pre LED pásiky, ktoré slúžia na účely dekoratívneho osvetlenia a LED profily na stenu, ktoré sú naopak robustnými hliníkovými výrobkami pre dva viac LED pásikov s možnosťou dosiahnutia veľkého svetelného výkonu.

#showmore#

Nástenné LED profily a lišty od spoločnosti KLUŚ sú produkty najvyššej technickej kvality. Prináša inovatívne možnosti výroby nástenného osvetlenia LED pásiky. Všetko mimoriadne estetickou formou v minimalistickom štýle osvetlenia. Technickí dizajnéri spoločnosti KLUŚ dbali od prvotného návrhu na vysokú modularitu, flexibilitu a jednoduchosť montáže. Preto LED profily na stenu spoločnosti KLUŚ ponúkajú mnohokrát jedinečné a inovatívne riešenia pri výrobe osvetlenia a líniových svietidiel.

Kedy na výrobu osvetlenia použiť LED lišty na stenu či stenu a kedy naopak nástenné LED profily?

Medzi produktmi je zásadný rozdiel v ich veľkosti, šírke a robustnosti. Nástenné lišty pre LED pásiky sú kompaktné, tenké a decentné produkty vhodné predovšetkým pre dekoratívne a doplnkové osvetlenie. Oproti tomu LED profily s montážou na stenu či stenu sú robustné produkty, s možnosťou inštalácie dvoch a viacerých LED pásikov. Slúži na výrobu nástenného osvetlenia s dostatočným svetleným výkonom. Rozhodnutie o výbere nástennej LED lišty alebo profilu podlieha požiadavkám konkrétneho projektu na intenzitu, veľkosť a design osvetlenia.

Prečo sú nástenné profily pre LED pásiky KLUŚ mimoriadnym prvkom osvetlenia?

Prináša riešenie nástenného osvetlenia tam kde bežné nástenné svietidlá nevyhovujú a to ako z pohľadu ich veľkosti, designu alebo funkčných parametrov. Nástenné LED profily nahradia av mnohých prípadoch tiež predbehnú svojimi technickými možnosťami klasické konvenčné svietidlá. Nástenné LED profily v závislosti na konfigurácii môžu plniť rolu hlavného alebo doplnkového osvetlenia. Všetko minimalistickým štýlom za použitia moderných technológií ako sú LED pásiky, LED zdroje a prípadne aj LED ovládače.

Aké sú výhody pre osvetlenie nástennými LED profilmi?

Okrem možnosti úplnej individualizácie vo výrobe nástenných svietidiel sú to aj svetelné vlastnosti. Lineárne osvetlenie prináša ideálne rozloženie svetla v priestore. V závislosti od konfigurácie a tvaru svietidiel sa jedná o komfortný zdroj svetla pre prácu aj odpočinok. Nepriamym osvetlením pomocou nástenných LED profilov navyše docielite príjemný osvetlený efekt.

Aké výhody prináša nepriame osvetlenie nástennými LED profilmi?

Nástenné LED profily sú navrhnuté na účelové osvetlenie objektov alebo predmetov v interiéri alebo vonkajších priestoroch. Môžu byť však využité aj na nepriame osvetlenie stropu.

Nepriame osvetlenie LED pásiky je obľúbené najmä pre osvetlenie veľkých priestorov, kde odraz svetla od stropu predstavuje príjemné a prirodzené vnímanie svetla. Miestnosť celkovo presvetlí, preto ho odporúčame využiť najmä na montáž LED profilov na stenu po obvode miestnosti. Tento typ nástenných svietidiel je známy aj pod pojmom osvetlenie stropu alebo steny pomocou fabiónu.

Prečo sú naše nástenné LED profily a lišty mimoriadne kvalitné?

Spoločnosť KLUŚ prevádzkuje systémy manažérstva kvality ISO 9001: 2015-10. Rovnako sa riadime nastavenými EKO pravidlami. Komponenty a nástenné LED profily prechádzajú dôkladným vývojom. Použité materiály sú prvotriednej kvality. Návrh a výroba produktov KLUŚ prebieha výhradne v EÚ.

Na aký účel sú lišty a LED profily na stenu vhodné?

Nástenné LED profily a lišty osvetlenia sú vhodné na účely doplnkového alebo dekoratívneho osvetlenia. Môžu byť použité na vytvorenie rôznych efektov osvetlenia, ako je zvýraznenie určitého detailu alebo časti v miestnosti. Nástenné LED lišty a profily využijete ako:

 • Prisadené nástenné lineárne svietidlá
 • Prisadené svietidlá s jasným funkčným zameraním napríklad na osvetlenie zrkadla alebo osvetlenie obrazu

s viacerými možnosťami osvetlenia miestnosti:

 • Jednosmerné - priame alebo nepriame osvetlenie
 • Dvojsmerné - priame aj nepriame osvetlenie

Svietidlá vyrobené z nástenných LED profilov sú vyhľadávaným artiklom interiérového dizajnu a tiež všetkých milovníkov minimalizmu. Líniové osvetlenie nástennými LED profilmi využijete ako v projektoch osvetlenia rezidenčných objektov tak aj komerčných priestorov.

Aký veľký svetelný výkon môžu nástenné LED profily dosiahnuť?

Spoločnosť KLUŚ neustále rozširuje svoju produktovú ponuku. V súčasnej dobe nástenné LED profily pre individuálnu výrobu svietidiel produktového oddelenia KLUSDESIGN tvoria najkomplexnejšiu produktovú ponuku na trhu. Preto môžete zvoliť vhodný produkt pre svoj projekt:

 • Dekoratívneho nástenného osvetlenia
 • Hlavného nástenného osvetlenia s dostatočným svetelným výkonom
 • Funkčného osvetlenia objektu alebo prvku interiérového designu
 • Polygonálnych svietidiel so všetkými vyššie popísanými funkciami

Nástenné LED profily s dostatočným svetelným výkonom sú v mnohých prípadoch robustné hliníkové produkty s možnosťou umiestnenia trafa do dutiny profilu na napájanie osvetlenia. Toto riešenie rozširuje ich modularitu a spôsoby využitia.

Akú povrchovú úpravu a farby môžu mať LED profily na stenu?

Produktové oddelenie spoločnosti KLUŚ vníma podmety svojich zákazníkov. Dizajn zohráva dôležitú úlohu v každom konkrétnom projekte osvetlenia, preto ponúkame hliníkové nástenné profily pre LED pásiky k prisadenej montáži v týchto povrchových úpravách:

 • Lesklé strieborné (neeloxované - neanodizované) ALU LED profily na stenu – profily na prisadenie alebo zabudovanie do muriva s možnosťou následného maľovania maliarskou farbou.
 • Matné strieborné (eloxované - anodizované) LED profily na stenu – osvetľovacie nástenné profily, mechanicky odolné.
 • Biele LED profily na stenu – estetický variant pre osvetľovacie nástenné profily, ktorá dokonale splynie s bielou stenou.
 • Čierne LED profily na stenu – kontrastný estetický variant pre osvetľovacie nástenné profily.
 • Prípadne ponúkame aj individuálne lakovanie podľa stupnice RAL.

Aké ďalšie komponenty pre nástenné LED profily môžete zakúpiť?

Komponenty, ktoré spoločnosť KLUŚ vyrába a dodáva sú taktiež nositeľmi vysokej technickej hodnoty. Nástenné LED profily s montážnymi prvkami svojou variabilitou použitia a modulárnym riešením často celkom jedinečným riešením, ktoré na trhu len ťažko hľadá porovnanie. Pre rôzne typy montáže LED osvetlenie profily KLUŚ odporúčame komponenty:

Pre aký typ steny sú nástenné LED profily vhodné?

Prvky uchytenia v širokej produktovej ponuke pre nástenné LED profily umožňujú výrobu a zostavenie svietidiel s následnou možnosťou montáže do materiálov ako je:

 • Drevo
 • Murivo
 • Betón
 • Sadrokartón

Aké sú príklady využitia pre nástenné LED profily?

Uvedieme iba niektoré možnosti použitia nástenných LED profilov. Výrobou osvetlenia podľa individuálnych požiadaviek, ktoré nástenné LED profily ponúkajú je možné zasiahnuť oveľa viac svetelných inštalácií než v príkladoch uvádzame.

Podľa účelu:

 • Nástenné osvetlenie formou fabiónu
 • Osvetlenie zrkadiel
 • Osvetlenie obrazov

Podľa charakteru osvetlenia:

 • Nepriame osvetlenie stropu
 • Ambientné osvetlenie
 • Scénické osvetlenie

Aké majú nástenné LED profily dĺžky?

Hliníkové nástenné LED profily sú ponúkané v dĺžkach:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

Nástenné LED profily iných rozmerov ponúkame iba na vyžiadanie. Podliehajú konkrétnej výrobe a minimálnemu požadovanému množstvu.

10 položiek celkom
C4323PH 3
Novinka
od 18,27 € bez DPH
od 21,92 €
+ ďalšie
Kód: A04323N_1
C24469C02UH 6
Novinka
od 36,63 € bez DPH
od 43,96 €
Kód: A18069A_1
led-lista-nastenna-WERKIN-KLUS-18025LL9016
od 15,92 € bez DPH
od 19,10 €
Kód: A18025A_1
led-lista-nastenna-LIT-L-KLUS-18033
od 14,29 € bez DPH
od 17,15 €
Kód: A18033N_1
14297 14 led profil na fasadu klus hr opti anodizovany c1844
od 23,06 € bez DPH
od 27,67 €
Kód: A01844A_1
led-profil-do-sadrokartonu-OBIT-KLUS-W4826
od 13,84 € bez DPH
od 16,61 €
Kód: A04826A_1
led-lista-nastenna-KIDES-KLUS-18031
od 45,49 € bez DPH
od 54,59 €
Kód: A18031A_1
led-lista-nastenna-KIDES-DUO-KLUS-18032
od 39,52 € bez DPH
od 47,42 €
Kód: A18032A_1
led-profil-do-sadrokartonu-TEKNIK-ZM-TK-KLUS-C1554 Kód: A01554N_1
A04195PH 01
od 31,65 € bez DPH
od 37,98 €
Kód: A04195A_1