Vstavané LED profily a lišty na zapustenie

Vstavané LED profily a lišty zapustenia do zvoleného materiálu sú skvelým spôsobom, ako vytvoriť pôsobivé osvetlenie v nábytku a drevených alebo MDF doskách. Sú vhodné aj na použitie v ďalších materiáloch ktoré umožňujú montáž formou zafrézovania a zabudovania. Architektom, investorom aj individuálnym klientom naše vstavané LED lišty a profily prinášajú voľnosť v návrhu a realizácii osvetlenia, pracovných plôch, nik a ďalších dekoratívnych alebo doplnkových prvkov osvetlenia. Objavte naše vstavané LED profily v najväčšej produktovej ponuke.

               

V našom technickom oddelení rozlišujeme produkty pre osvetlenie na subtílne hliníkové vstavané lišty pre LED pásiky, ktoré slúžia na účely dekoratívneho osvetlenia a vstavané LED profily, ktoré sú naopak robustnými hliníkovými výrobkami pre dva viac LED pásikov s možnosťou dosiahnutia veľkého svetelného výkonu.

#showmore#

Vstavané LED profily a lišty spoločnosti KLUŚ sú produkty najvyššej technickej kvality. Prináša inovatívne možnosti výroby osvetlenia LED pásiky do nábytku a stolárskych prvkov. Všetko mimoriadne estetickou formou v minimalistickom štýle osvetlenia. Technickí dizajnéri spoločnosti KLUŚ dbali od prvotného návrhu na vysokú modularitu, flexibilitu a jednoduchosť montáže. Preto vstavané LED profily spoločnosti KLUŚ ponúkajú mnohokrát jedinečné a inovatívne riešenia pri výrobe osvetlenia a líniových svietidiel.

Kedy na výrobu osvetlenia použiť vstavané LED lišty a kedy naopak LED profily na zapustenie?

Medzi produktmi je zásadný rozdiel v ich veľkosti, šírke a robustnosti. Vstavané lišty pre LED pásiky sú kompaktné, tenké a decentné produkty vhodné predovšetkým pre dekoratívne a doplnkové osvetlenie nábytku. Oproti tomu vstavané LED profily sú robustné produkty, s možnosťou inštalácie dvoch a viacerých LED pásikov. Slúži na výrobu vstavaného osvetlenia s dostatočným svetleným výkonom. Rozhodnutie o výbere vstavanej LED lišty alebo profilu podlieha požiadavkám konkrétneho projektu na intenzitu, veľkosť, tvar a vzhľad osvetlenia.

Prečo sú zápustné LED profily KLUŚ mimoriadnym prvkom osvetlenia?

Zapustená montáž ponúka pohľadu designu osvetlenia úplne splynúť alebo zaniknúť vo zvolenom materiáli. Vstavané LED profily na zapustenie sú vhodné najmä pre moderné interiéry, kde sa kladie dôraz na minimalistický dizajn a čisté línie. Prináša riešenie vstavaného osvetlenia tam kde bežné svietidlá nevyhovujú a to ako z pohľadu ich veľkosti, designu alebo funkčných parametrov. Nahradí av mnohých prípadoch tiež predbehne svojimi technickými možnosťami klasické konvenčné svietidlá. Vstavané LED profily v závislosti na konfigurácii môžu plniť rolu doplnkového alebo dekoratívneho osvetlenia. Všetko minimalistickým štýlom za použitia moderných technológií ako sú LED pásiky, LED zdroje a prípadne aj LED ovládače.

Prečo sú naše LED profily na zapustenie a vstavanie do zvoleného materiálu mimoriadne kvalitné?

Spoločnosť KLUŚ prevádzkuje systémy manažérstva kvality ISO 9001: 2015-10. Rovnako sa riadime nastavenými EKO pravidlami. Komponenty a vstavané LED profily prechádzajú dôkladným vývojom. Použité materiály sú prvotriednej kvality. Návrh a výroba produktov KLUŚ prebieha výhradne v EÚ.

Pre aké materiály sú vstavané LED profily vhodné?

Najčastejšie sa používajú ako lišty alebo LED profily do dreva na zapustenú montáž alebo vstavanie do zvoleného materiálu. Svoje uplatnenie nájdu predovšetkým pre:

 • Drevené dosky
 • Lamino dosky
 • MDF dosky

Vstavané LED profily je však možné použiť aj na zapustenie do sadrokartónu. Na tento účel montáže viac odporúčame špeciálne konštrukčne navrhnuté a vyrobené LED profily do sadrokartónu.

Aké typy vstavaných profilov nájdete v ponuke?

LED profily s presahom z pohľadovej strany dobre zakryjú aj drobné nedokonalosti pri výrobe drážky vo zvolenom materiáli a následnej montáži. Naše technické a vývojové oddelenie rozdeľuje produkty na výrobu vstavaného osvetlenia na nasledujúce skupiny:

 • LED profily vstavané - vstavba prebieha počas výroby drevenej konštrukcie alebo políc.
 • LED profily na zafrézovanie - frézovanie je možné do dreveného povrchu.
 • LED profily na zapustenie - do vopred predpripravenej držky vo zvolenom materiáli.
 • LED profily do drážky - vo zvolenom materiáli.

Akú povrchovú úpravu a farby môžu mať vstavané LED profily?

Produktové oddelenie spoločnosti KLUŚ vníma podmety svojich zákazníkov. Dizajn zohráva dôležitú úlohu v každom konkrétnom projekte osvetlenia, preto ponúkame hliníkové vstavané LED profily do zvoleného materiálu v týchto povrchových úpravách:

 • Matné strieborné (eloxované - anodizované) LED profily do drevených povrchov, nábytku a MDF dosiek, mechanicky odolné.
 • Biele vstavané LED profily – estetická varianta pre osvetľovacie vstavané profily, ktorá dokonale splynie s bielym povrchom lamino dosiek.
 • Čierne vstavané LED profily – kontrastný estetický variant pre osvetľovacie vstavané profily.
 • Prípadne ponúkame aj individuálne lakovanie podľa stupnice RAL.

Aké ďalšie komponenty pre vstavané LED profily môžete zakúpiť?

Komponenty, ktoré spoločnosť KLUŚ vyrába a dodáva sú taktiež nositeľmi vysokej technickej hodnoty. Vstavané LED profily s montážnymi prvkami svojou variabilitou použitia a modulárnym riešením často celkom jedinečným riešením, ktoré na trhu len ťažko hľadá porovnanie. Pre rôzne typy montáže LED osvetlenie profily KLUŚ odporúčame komponenty:

Aké sú príklady využitia pre vstavané LED profily?

Uvedieme len niektoré možnosti použitia vstavaných LED profilov. Výrobou osvetlenia podľa individuálnych požiadaviek, ktoré vstavané LED profily ponúkajú je možné zasiahnuť oveľa viac svetelných inštalácií ako v príkladoch uvádzame.

 • LED osvetlenie políc - nástenných alebo nábytkových
 • LED osvetlenie šatníkových skríň
 • LED osvetlenie nábytku a nábytkových dosiek
 • LED osvetlenie obkladov

Aké majú vstavané LED profily dĺžky?

Hliníkové vstavané LED profily a lišty sú ponúkané v dĺžkach:

 • 1000 mm (± 1%)
 • 2005 mm (± 1%)
 • 3010 mm (± 1%)

LED profily vstavané iných rozmerov ponúkame iba na vyžiadanie. Podliehajú konkrétnej výrobe a minimálnemu požadovanému množstvu.

7 položiek celkom
led-profil-zapusteny-MICRO-NK-KLUS-C1587LL9016
od 4,70 € bez DPH
od 5,64 €
Kód: A01587A_1
led-profil-zapusteny-MICRO-NK-KLUS-C1588LL9016
od 4,61 € bez DPH
od 5,53 €
Kód: A01588A_1
led-profil-zapusteny-POR-KLUS-B6144
od 6,78 € bez DPH
od 8,14 €
Kód: A06144A_1.05
led-profil-zapusteny-OPAC-30-KLUS-B6164LL9016
od 6,42 € bez DPH
od 7,70 €
Kód: A06164A_1
C4323PH 3
Novinka
od 18,27 € bez DPH
od 21,92 €
+ ďalšie
Kód: A04323N_1
led-profil-do-sadrokartonu-OBIT-KLUS-W4826
od 13,84 € bez DPH
od 16,61 €
Kód: A04826A_1
A04195PH 01
od 31,65 € bez DPH
od 37,98 €
Kód: A04195A_1