LED profil do sádrokartonu KLUŚ KOZEL neanodizovaný - B6454NA

Kód: B6454NA_1
Neohodnotené
Značka: KLUŚ
od 17,56 € / ks od 14,63 € bez DPH

Zvoľte variant

KLUS-OFFICIAL DISTRIBUTOR

Detailné informácie

Dĺžka: 1 m
Skladom | B6454NA_1
Môžeme doručiť do: 19.8.2022
17,56 € / ks
14,63 € bez DPH
Dĺžka: 2 m
Skladom | B6454NA_2
Môžeme doručiť do: 19.8.2022
35,07 € / ks
29,23 € bez DPH
Dĺžka: 3 m
Skladom | B6454NA_3
Môžeme doručiť do: 19.8.2022
52,58 € / ks
43,82 € bez DPH

Podrobný popis

LED lišta na strop pre LED pásik KLUS KOZEL je obľúbená pre svoj minimalistický dizajn, kedy je viditeľná len svetelná línia bez akéhokoľvek rámčeka či ohraničenia. LED profil slúži na montáž do sadrokartónových stropov a podhľadov. V sadrokartóne tvorí dlhé svetelné línie vrátane možnosti uhlového kríženia a rohových spojov. Na spevnenie narezaných uhlov slúžia vhodné rohové spojovacie prvky. LED profil do sadrokartónu možno prispôsobiť individuálnym dĺžkam, tvarom i uhlom. Toto líniové osvetlenie v sadrokartóne môže plniť účel hlavného stropného osvetlenia v závislosti na zvolenom príkone LED pásov. Možno ho však tiež použiť ako ambientné osvetlenie, a to jednoduchým systémom stmievania pomocou LED ovládača, ktorým celú inštaláciu môžete ľubovoľne vybaviť. LED profil do sadrokartónu KOZEL je v povrchovej úprave neanodizovaný hliník. Je vhodný na inštaláciu dvoch LED pásikov so šírkou max. 10 mm. Súčasťou dodávky je len hliníková lišta. Difúzor, koncovky a ďalšie montážne príslušenstvo nájdete v súvisiacom tovare.

ALU profil pre LED pásky do sádrokartonu a celé jeho príslušenstvo od spoločnosti KLUŚDESIGN je vyrobené v EU. KLUS = 100% kvalita, premyslené riešenia a splnené očakávania. LED svietidlo vyrobené z hliníkovej LED lišty osadené LED pásikom je designové riešenie osvetlenia.

Montáž

Montáž LED profilu KOZEL začína plánovaním. Pred samotnou stavbou sadrokartónového stropu alebo podhľadu je potrebné vziať do úvahy zabudovanie led osvetlenia. LED profil KOZEL ide veľmi ťažko zabudovať do už existujúceho SDK stropu či podhľadu. LED profil do sdk KOZEL má hĺbku 22mm. Pri využití bežných sadrokartónových dosiek s hrúbkou 12,5mm dôjde k tomu, že profil KOZEL zasiahne do nosnej hliníkovej konštrukcie. Preto je dobré prispôsobiť konštrukciu rastra profilu KOZEL skôr, ako je sadrokartónový strop vyrobený. Problematiku zasahujúceho LED profilu KOZEL do rastra možno riešiť dvojakým záklopom sadrokartónového stropu či podhľadu. Na samotné vloženie LED lišty KOZEL do sadrokartónu je potrebné vopred vytvoriť drážku, do ktorej sa profil KOZEL nainštaluje pomocou tmelu na sadrokartóny. Nasleduje prelepenie mriežkou alebo páskou na sadrokartóny, aby spoj medzi LED profilom a SDK doskou nepraskal. Potom sa profil tmelí, brúsi a maľuje maľbou. Konečnou fázou je vybratie montážneho difúzora TECH-22, montáž LED pásikov a osadenie pohľadového mliečneho, matného alebo číreho difúzora. Na spojenie viacerých hliníkových LED profilov do jednej línie využijete uhlové alebo rovné spojky. Tie sa zavlečú do príslušnej koľajnice na LED profile a dotiahnu imbusovým kľúčom. Tento typ inštalácie líniového LED osvetlenia do sadrokartónu patrí medzi naše najobľúbenejšie. Zostavenie LED svietidla z hlinkového profilu KOZEL je jednoduché. Záslepky sa nasadzujú zo strany. Difúzor sa do profilu vtlačí. LED pásik je opatrený obojstrannou lepiacou páskou a do LED lišty sa jednoducho nalepí. Napojenie LED pásika a príslušných napájacích káblov odporúčame prevádzať spájkovaním. 

Vlastnosti

 • Rozmery LED profilu pre dva LED pásiky so šírkou 10mm
 • LED profil je vhodný na svetelné línie bez viditeľných hrán
 • Voliteľné dĺžky 1m, 2m a 3m
 • Hliníkový LED profil je vhodný na osadenie až dvoch LED pásikov do celkového príkonu až 36W na 1 bežný meter. Ide o odporúčanie, ktoré sa môže v závislosti od podmienok použitia LED profilu líšiť.

Použitie

 • Líniové LED stropné osvetlenie v sadrokartóne
 • Lineárne LED stropné osvetlenie v sadrokartónovom podhľade
 • LED osvetlenie sadrokartónových podhľadov
 • LED osvetlenie sadrokartónového stropu
 • LED líniové bezrámčekové systémy - zapustené svietidlá bez rámčekov
 • Svetelné linky a línie v sadrokartóne
 • Osvetlenie z LED profilu KOZEL nahrádza alebo je alternatívou pre: klasické svetlá do sadrokartónu, iné zapustené svetlá do sadrokartónu, bodové svetlá do sadrokartónu, LED stropný panel do sadrokartónu a ďalšie svetlá do podhľadu

Technický výkres

lišta na LED pásek KLUS KOZEL neanodizovaný rys

Dodatočné parametre

Kategória: LED profily do sadrokartónu
Záruka: 2 roky
povrchová úprava: neanodizovaná
počet LED pásikov: 2
spájanie profilov: malý zámok - ZM
šírka profilu: nad 40 mm
výška profilu: do 30 mm
výrobca: KLUŚ
sku kód: B6454NA
farba: strieborna - neanodizovaná
výška: 24,5 mm
šírka: 66,8 mm
tolerancia dĺžky: ±1%
Odporúčaný max. výkon pre osadenie LED pásikov: 36 W

video

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie