RGB a RGBW - diaľkové ovládače

Diaľkový ovládač RGB LED pásikov slúži na ovládanie osvetlenia. RGB ovládač je dobré doplniť vhodným LED prijímačom. Diaľkový ovládač RGB a prijímač sa k sebe dodatočne naparujú a vytvoria tak ovládaciu sadu. Diaľkový ovládač RGB ledkových pásikov umožňuje ich vypnutie, zapnutie, stmievanie a mixovanie farieb v spektre RGB. Diaľkový ovládač k LED pásku ďalej umožňuje tvorbu efektov a zón osvetlenia. Tým, že sa LED stmievač a diaľkový ovládač párujú až v závislosti na požiadavkách konkrétnej inštalácie, lepšie vyhovejú očakávaniam. Pre RGBW ovládač platí to isté. K farebnému spektru RGB farieb sa pridáva jeden odtieň z LED pásky-biela, ktorý je možno ovládať.

9 položiek celkom
RF diaľkový RGBW ovládač Sunricher 1-zónový mini (SR-2855RGBW) Kód: SR-2855RGBW
RF nástenný RGB ovládač Sunricher 1-zónový - biely (SR-2836RGB-W) Kód: SR-2836RGB-W
RF stolný RGB ovládač Sunricher (SR-2836DRGB)
30,01 € bez DPH
36,01 €
Kód: SR-2836DRGB
SR 2830RGB AC 01
48,71 € bez DPH
58,45 €
Kód: SR-2830RGB-AC
RF diaľkový RGBW ovládač Sunricher 1-zónový (SR-2839WK) Kód: SR-2839WK

Aké diaľkové RGB ovládače na LED pásiky nájdete v ponuke?

RGB diaľkový LED ovládač pracuje na rádiofrekvenčnom signálu spoločne s LED prijímačom. V niektorých prípadoch je možné na jeden RGB diaľkový ovládač naparovať viac LED prijímačov a vytvoriť tak viac zónové LED osvetlenie. RF ovládač môže byť diaľkový, nástenný alebo tiež stolný. Diaľkové LED ovládače sa od seba líšia počtom funkcií, ďalej počtom ovládateľných okruhov a zón.

Aké sú výhody RF stmievanie RGB LED pásikov?

Vďaka rádiofrekvenčnému signálu nie je nutná priama viditeľnosť RGB LED ovládača a prijímača. LED prijímač môže byť umiestnený napríklad za múrom, sadrokartónom, v skrini alebo elektrickom rozvádzači. RGB LED pásky s ovládačom prinášajú jednoduchosť v nastavení požadovanej intenzity a farby osvetlenia.

Aké príslušenstvo je možné dokúpiť pre diaľkový RGB LED ovládač?

Najmä RGB stmievače - prijímače, ktoré s diaľkovým ovládačom utvoria sadu na ovládanie LED osvetlenia.