SLIM zdroj 24V 150W POS

Kód: FTPC150V24-S2
Značka: POS
39,86 € / ks 33,22 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
8.12.2023

Detailné informácie

Podrobný popis

Napäťový zdroj POS FTPC150V24-S2 s výstupným jednosmerným napätím 24V, prúdom 6,25A a výkonom 150W. Tieto elektronicky spínané zdroje rady FTPC sa s obľubou označujú aj ako LED zdroje. Sú vhodné najmä pre napájanie ledkových pásikov a na výrobu osvetlenia. Pozdĺžny LED zdroj 24V série FTPC-S2 ponúka kompaktné rozmery, ochranu skratkovacej svorkovnice a napojených elektrických káblov plastovou krytkou. Je možné ich využiť pre priamu montáž na horľavé materiály ako je drevo, MDF dosky a ďalšie stolárske prvky. Najmä vďaka týmto vlastnostiam odporúčame použitie tohto LED zdroja pre osvetlenie LED pásikov v nábytku. Pozdĺžne trafo 24V je vďaka predĺženému tvaru určené tiež na montáž do svietidiel alebo hliníkovej lišty pre LED pásiky. Zdroj pre LED pásik POS vyniká kvalitným spracovaním, certifikovaným počtom prevádzkových hodín a pokročilými funkciami. Elektronika LED zdroja zabezpečí ochranu proti skratu, preťaženiu a príliš veľkej prevádzkovej teplote. Zdroj pre LED pásik je umiestnený v plastovom kryte a spĺňa triedu krytia IP20. Chladenie LED zdroja je pasívne, vďaka tomu je napájanie LED pásikov úplne tiché. Trafo pre LED pásik sa vyznačuje vysokou účinnosťou a efektivitou prevádzky.

Montáž

K montáži LED zdroja využijete prívodný kábel, WAGO svorky alebo prepojky a napájací kábel pre LED pásik. LED zdroj 24V je osadený skratkovacou svorkovnicou pre ľahké prichytenie napájacích káblov 2x1mm. Montáž by mala vykonávať odborne spôsobilá osoba.

Vlastnosti 

 • Pasívne chladenie LED zdroja – prevádzka je úplne tichá
 • MM – schválenie pre použitie v nábytku
 • Pripojenie vodičov krytými skrutkovacími svorkami
 • Malé a kompaktné rozmery
 • SELV ochrana
 • Certifikované na inštalácie do nábytku
 • TÜV certifikácia
 • Ochrany: proti skratu, prepätiu a preťaženiu
 • Trieda krytia IP20
 • CE, ROHS a REACH

Použitie

 • Zdroj pre LED pásik
 • Trafo pre LED pásik
 • Trafo pre LED osvetlenie

Upozornenie

Tento 24V spínaný zdroj odporúčame k použitiu spolu s LED ovládačmi pre stmievanie LED pásikov.

Pri trvalej prevádzke spínaných zdrojov je maximálne odporúčané zaťaženie min. o 20% menšie, než je hodnota zdroja. Pokiaľ je 24V zdroj použitý v komerčných, či verejných priestoroch, odporúčame pre bezproblémovú a bezporuchovú prevádzku rezervu min. 30% pre zachovanie čo najdlhšej životnosti zdroja. Pokiaľ si nie ste istí ako určiť potrebný výkon zdroja, využite k tomu náš návod na výpočet sily zdroja.

 

Dodatočné parametre

Kategória: 24V - LED zdroje spínané
Záruka: 2 roky
IP krytie: IP20 (vnútorný)
rada: FTPC-S2
výstupné napätie: 24 V
výstupný výkon: ≤ 200 W
inštalácia: podľa normy MM (do nábytku)
ďalšie funkcie: tiché zdroje pri stmievaní LED stmievačom, SELV (zvýšená bezpečnosť zdroja), SLIM zdroj (vhodné do LED profilu)
typ zdroja: napätový CV (constant voltage)
výrobca: POS
rozmery (d/š/v): 320,6 x 30 x 18,2 mm
vstupné napätie: 198 - 264 VAC / 47 - 63 Hz
krytie: IP20
maximálne prúdové zaťaženie: 6,25 A
výstupné napätie: 24 V
maximálny výstupný výkon: 150 W
nábehový prúd (studený štart): 82 A (230 VAC)
účinník: 0,97 (230 VAC)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: